Fórum

Toto je obecné fórum, kam můžete přispívat podle libosti vše týkající se historie či dějepisu.
Upozornění: Příspěvky obsahující neslušné či nevhodné výrazy budou bez upozornění mazány.
Pro připomínky týkající se obsahu můžete využít také zaslání zprávy přímo autorovi.

Váš příspěvek do diskusního fóra:







 Dnes přidáno: 0 příspěvků (zobr. 30)
 
Načteno 28.03.24 17:02
24.05.08 18:10
Malcová [kacik.srnecekseznam.cz]
záplavy  
» reagovat
Promiňte, ale jste ji jist, že v Egyptě byly záplavy dvakrát ročně??? Protože záplavy byly přece od června do října, což je poměrně dlouhá doba a záplavy byly způcobeny zvýšením srážek v období dešťů na horním toku Nilu a období dešťů je přece jen jedno. PS: Ve Vašich testových otázkách v okruhu starověké státy je otázka: Kolikrát byly v Egyptě záplavy? Vaše odpověď: Dvakrát
24.05.08 22:15
f.i.l.i.p [f.i.l.i.ppost.sk]
záplavy  
» reagovat
Dva krat je spravna odpoved. Raz v mesiaci jun a raz v mesiaci oktober.
25.05.08 12:51
Kateřina Malcová [kacik.srnecekseznam.cz]
záplavy  
» reagovat
Ne, musím s Vámi nesouhlasit! V červnu začal Nil stoupat tak o 8 cm denně. V létě tzn. v červenci a srpnu se rozlil ze svého koryta i o několik desítek metrů a v září a říjnu tyto vody opadávaly. Uvěřím Vám, až mi podáte logické vysvětlení Vašeho tvrzení a pokud mi sdělíte, kde jste tuto informaci našel. Děkuji
25.05.08 15:54
f.i.l.i.p [f.i.l.i.ppost.sk]
záplavy  
» reagovat
Tuto informaciu mam z prednasok docenta Valachovica. Malo by to byt sposobene zosilnenim pritokov Nilu - Modreho Nilu a Atabri. Mozem vam napisat jeho odporucanu literaturu, mozno je to tam niekde vysvetlene. Nikdy som to nejako neskumal tak som to prebral ako fakt, na ktorom sa zhodli historici. Ale napriklad vlna ktora zasiahla napr. Asuan, prisla do Kahiry asi o 1 - 2 tyzdne. Cize tam niekde moze byt pes zakopany.
28.05.08 13:09
Malcová [kacik.srnecekseznam.cz]
záplavy  
» reagovat
Tak to mi tedy napište! Podle mého názoru nemohly být záplavy dvakrát. Ale vždyť pyramidy se stavěly převážně 4 měsíce v roce, když byly v Egyptě záplavy a ty záplavy byly v kuse tahem. Ale třeba byly ještě nějaké drobnější záplavy, ale o těch jsem ještě nikdy v životě nečetla ani jsem o nich neslyšela.
28.05.08 18:25
f.i.l.i.p [f.i.l.i.ppost.sk]
záplavy  
» reagovat
"...Vzestup a pokles sve hladiny opakuje s pravidelnosti a presnosti, podle ktereho si lze naridit kalendar. PRVNI vlna zvednuta jarnim tanim nad Modrym Nilem dosahuje Kahiru v "noci vod" ze 17. na 18. cervna. Olivove hneda reka se pak postupne meni v hnedocervenou a stoupa do 26.zari. Hned na to zacne klesat a pocatkem prosince se vraci k puvodnimu stavu a zbarveni..." Vojtech Zamarovsky. Jejich velicenstva pyramidy. Praha 1986. str. 122. Hadam Vojto vas presvedci, ked uz to nedokazal docent Valachovic.
14.06.08 18:19
Malcová [kacik.srnecekseznam.cz]
Re Re záplavy  
» reagovat
Vždyť v tom, co mi tady píšete není ani slovo o druhých záplavách! A to, že byla první vlna nic neznamená, vln mohlo být několik v průběhu záplav!
14.06.08 18:22
Malcová [kacik.srnecekseznam.cz]
Re Re záplavy  
» reagovat
Vždyť v tom, co mi tady píšete není ani slovo o druhých záplavách! A to, že byla první vlna nic neznamená, vln mohlo být několik v průběhu záplav!
05.07.08 19:54
Lukáš
záplavy  
» reagovat
Záplavy Nilu v Egyptě jsou skutečně dvakrát do roka - jednou v červnu a jednou v říjnu.
12.07.08 23:05
Malcová [kacik.srnecekseznam.cz]
záplavy  
» reagovat
Lukáši a Filipe i přesto, že už mi tuto, podle mého názoru, mylnou informaci tvrdí na těchto stránkách tři lidé já bych za to dala ruku do ohně, že byly jen jednou! Mám to potvrzeno od člověka, který je na toto téma největším odborníkem v naší krásné vlasti. A tímto ukončuji naši diskusi. už se nechci hádat, mám klid v duši. PS: Vyznělo to asi dosti arogantně, ale já kvůli tomuto sporu nespala, jelikož Egypt je více než blízký a nesnesla bych pomyšlení, že bych se v takovéhle otázce mohla mýlit, tak jsem napsala odborníkovi (egyptologovi) a ten mi moji teorii potvrdil.
© 1997 - 2024, Václav Němec
Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER & Jakub Oubrecht
Exit mobile version