Fórum

Toto je obecné fórum, kam můžete přispívat podle libosti vše týkající se historie či dějepisu.
Upozornění: Příspěvky obsahující neslušné či nevhodné výrazy budou bez upozornění mazány.
Pro připomínky týkající se obsahu můžete využít také zaslání zprávy přímo autorovi.

Váš příspěvek do diskusního fóra:







 Dnes přidáno: 0 příspěvků (zobr. 30)
 
Načteno 20.04.24 09:56
31.05.16 16:02
Lukáš [medvidek660zavináčgmail.com]
Karel IV.  
» reagovat
Zdravím, hledám nějakého schopného člověka co rozumí dobře dějepisu nebo zná dobře Karla IV. Mám pár otázek a vůbec na ně nemohu najít odpovědi.. Svým přibuzným poslal, jako dar pro slavnostní vjezd do Paříže, koně černé barvy. -Proč vybral černou barvu pro jejich koně a sám přiklusal vítat své příbuzné na bílém koni? (rok 1377/78) Kdo nosil (funkce) císařským koním při zvláštních příležitostech oves. Kdo se staral o praktický provoz stájí (funkce) U královského stolu o cenné stolní náčiní, hlavně mísy a poháry, pečoval sluha. -Jak se nazýval a co bylo jeho hlavní povinností? Úřad stolníka a číšníka byl jenom čestný. -Kdo měl, ale na starosti praktickou stránku podávání jídla a pití pro císaře a co bylo jejich hlavní povinností? Mám otázek více jestli se tu někdo ozve a byl by schopný mi poradit napíšu další.. :) Díky!
17.01.17 11:12
Zakaznický servis [infozavináčseznam.cz]
Karel IV.  
» reagovat
Zdravím, se vší úctou jste vocas a ptáte se na sračky. Doufám že jsme pomohla. Nashledanou. Jiřina
© 1997 - 2024, Václav Němec
Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER & Jakub Oubrecht