Fórum

Toto je obecné fórum, kam můžete přispívat podle libosti vše týkající se historie či dějepisu.
Upozornění: Příspěvky obsahující neslušné či nevhodné výrazy budou bez upozornění mazány.
Pro připomínky týkající se obsahu můžete využít také zaslání zprávy přímo autorovi.

Váš příspěvek do diskusního fóra:







 Dnes přidáno: 0 příspěvků (zobr. 30)
 
Načteno 28.03.24 11:59
04.11.06 11:22
Sharka
:o)Marie Terezie  
» reagovat
pořád tak hledám..a hledám...a tak mě napadlo..byla vůbec Marie Terezie korunována jako panovnice "Rakouska" nebo..to prostě brali tak,že nastoupila...a tím to haslo...a korunovali ji jen v Českých zemích a ˇ"Maďarsku"?:ox :ox :o))
04.11.06 12:14
filip [f.i.l.i.pzavináčorangemail.sk]
:o)Marie Terezie  
» reagovat
No slecinka teraz si ma dostala MT bola urcite rakuska arcivojvodkyna(od 1740, ale cital som aj vojvodkyna tak neviem ), ale ako tak pozeram do script tak to tu nieje. Ale viem urcite ze som niekde cital ze bola Rakuska cisarovna. Ete to pozrem...
05.11.06 17:09
Sharka
:o)Marie Terezie  
» reagovat
no:o))) já teda..hledala a hledala:o) a nakonec jsem našla,že měli oslavu korunovace na Hofburku...což byla jediná zmínka o tom,že byla korunována Rakouskou královnou...no...víc se toho najde k české a uherské korunovaci,než k té rakouské...no..egal:o)))
04.11.06 12:23
filip [f.i.l.i.pzavináčorangemail.sk]
:o)Marie Terezie  
» reagovat
Ahaa otazka znela vlastne inak :))) mysli ze nebola korunovana pretoze ten titul sa udeloval, dedil...
05.11.06 15:13
ely [lenka_vlkovazavináčyahoo.com]
:o)Marie Terezie  
» reagovat
to jako kdyz mi nekdo udeli titul tak mi pritom jenom proto nenasadej korunu jo?:X :D nazor ci dotaz laika ely :))
05.11.06 15:10
Iva [sirkova.Izavináčseznam.cz]
:o)Marie Terezie  
» reagovat
Marie Terezie titul římské císařovny ne používala,protože nebyla korunována, byla manželkou císaře. Její manžel František Štěpán byl sice zvolen římským císařem (1745), ale do vlády v tzv. dědičných zemích téměř nezasahoval.To příslušelo Marii Terezii díky tzv. pragmatické sankci.Jako žena císařskou korunu získat nemohla.
21.04.09 03:26
Balaá [jackczechzavináčcentrum.cz]
:o)Marie Terezie  
» reagovat
Císař byl její manžel a po jeho smrti syn Josef
© 1997 - 2024, Václav Němec
Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER & Jakub Oubrecht